Oko za oko, zdrada za zdradę

Bardzo dziwny układ

Stażystka” Alicji Sinickiej (https://www.taniaksiazka.pl/stazystka-alicja-sinicka-p-1326595.html) to propozycja wydawnicza, w której fabuła od samego początku budzi kontrowersje i jest przyczynkiem do niesamowicie zagmatwanej historii, poprowadzonej tak, by czytelnik nie mógł się od niej oderwać. Marek Skalski szuka nowej stażystki do swojej pracy. W wyborze pomaga mu żona, Ewa, która dokładnie wie, czym powinna się kierować. Względy zawodowe czy wykształcenie nie są w najmniejszym nawet stopniu istotne. Ewa wie, jak powinna wyglądać nowa dziewczyna dla jej męża, jaki powinna mieć kolor włosów, oczu, jak się ubierać. I przede wszystkim powinna być sama. Kobieta wie, że Marek zdradzi ją jeszcze trzy razy, co będzie stanowiło karę za jej wcześniejsze grzechy, Ewa nie umiała się powstrzymać od romansów. Do wszystkich przyznała się mężowi i rozpoczęła terapię, jednak oboje zadecydowali, że muszą wyrównać między sobą rachunki.

Maras, bo tak woli, by się do niego zwracano, zatrudnia przepiękną kobietę – Klaudię – i od samego początku jest nią wręcz oczarowany. Już na rozmowie kwalifikacyjnej rozpoczął się między nimi dość niekonwencjonalny flirt. Klaudii ewidentnie nie przeszkadza, że Skalski ma żonę i dzieci. Po jakimś czasie dowiemy się też, że dziewczyna pracowała jako ekskluzywna eskorta, a staż w tak prestiżowej pracy jak u Marka może najzwyczajniej w świecie pomóc jej w karierze. Zupełnie innej karierze niż ta, którą zajmowała się do tej pory, chociaż nie ukrywa, że dla Marka zrobiłaby wyjątek…

Niekomfortowy trójkąt

Wdanie się w romans w pracy nie zajmuje ani Klaudii ani Markowi zbyt dużo czasu. Ewa wie o wszystkim, jest doskonale poinformowana również o praktykach swego męża, który opowiada jej o technikach uwodzenia i pozycjach, w których dokonuje konsumpcji swoich nowych pań do pomocy. Specyficzna relacja między małżonkami doprowadza stażystkę do dużego dyskomfortu, zastanawia się, czy aby na pewno powinna zostać w pracy. Sprawa komplikuje się w momencie, gdy znajduje się ciało w pobliskiej rzece, a po wstępnych oględzinach wszyscy dowiadują się, że jest to była pracownica Skalskiego. Dziwnym trafem o tej dziewczynie małżonkowie nie chcą rozmawiać. Klaudia decyduje się, że chce uciekać, ale oczywiście w najmniejszym stopniu nie będzie to łatwe.

Autorka skupia się na psychologicznej relacji między Ewą i Markiem, zasadach umowy społecznej, a także wplata w to wątek, który nakazuje zastanowić się nad prawdziwymi powodami postępowania Skalskich. Motyw zbrodni jest niejako tłem wydarzeń, jednak stanowi nieodłączny i ważny element konstrukcji fabularnej.

Książka zdjęcie utworzone przez azerbaijan_stockers - pl.freepik.com